Sushi Blog

Yooni Suh: Dôležitá je aj kvalita sójovej omáčky

Sushiblog.sk vám prináša rozhovor s majiteľom kórejských i ázijských potravín Seoul Plaza na Bajkalskej ulici v Bratislave Yooni Suhom.

Aká je história vašej firmy? Vieme že Seoul plaza v Bratislave je súčasťou viacerých kórejských marketov….

- Začali sme podnikať vo Veľkej Británii v roku 1999. Dovážali sme kórejské potraviny do Londýna. Zasvätili sme našu prácu lokálnej kórejskej komunite, ktorá sa rozrastala v štvrti zvanej New Malden. Okrem iného máme dlhoročné skúsenosti v prevádzke kórejských reštaurácií v Londýne a pokračujeme v doteraz v riadení reštaurácie Kaya v centre Londýna.

Prečo ste sa rozhodli otvoriť predajňu Seoul Plaza v Bratislave?

- Existuje niekoľko kórejských spoločností ktoré investovali na Slovensku a podporili tým aj rast kórejskej komunity u vás na Slovensku. To bola príležitosť pre nás vybudovať a otvoriť maloobchodný predaj mimo Veľkej Británie. Taktiež sme chceli osloviť aj domáci trh a zistiť akí asi záujem majú Slováci o produkty, z ktorých niektoré uvidia po prvý raz v živote. Ponúkame ľuďom možnosť vybrať si čo zjesť a dovoľujeme im ochutnať širokú paletu jedla.

Poznali ste slovensko predtým ako ste sem prišli? Ako sa vám zatiaľ páči?

- Naozaj som o Slovensku veľa nevedel, ale vašu krajinu som si obľúbil pre jej potenciál a možnosti, ktoré má do budúcnosti.

Koľko času ubehlo odvtedy, kým ste u nás rozbehli váš biznis? Ste so svojím rozhodnutím spokojný?

- Sme tu vyše dvoch rokov a s našim rozhodnutím sme spokojný. Stále sa zabudovávame a chceme prinášať služby a potraviny najvyššej kvality.

Myslíte si, že ľudia na Slovensku si už obľúbili ázijskú kuchyňu, potraviny?

- Z našich štatistiík z maloobchodnej predajne, môžeme s určitosťou hovoriť o záujme Slovákov, obvzlášť preto, že máme slovenské predavačky, ktoré sami rozvíjajú svoje vedomosti o širokej škále nami ponúkaných produktov. Takto vychádzame tunajšiemu zákazníkovi v ústrety a pokračujeme v informovaní ľudí o výhodách pre zdravie plynúcich z ázijských jedál či potravín.

Aká je podľa vás popularita sushi na Slovensku aj z hľadiska vašich predajov?

- Sushi je jedna z najpopulárnejších položiek. Je prekvapujúco jednoduché sushi pripraviť a samozrejme, je tiež veľmi zdravé.

Čo všetko u vás dostane kúpiť zákazník, čo sa týka prípravy sushi?

- Môžete u nás zakúpiť všetky potrebné veci na prípravu sushi. Máme plnky, ryžový ocot, bambusové rohožky na rolovanie maki, pestrú paletu sójových omáčok, wasabi prášky, nori a ďalšie typické ingrediencie. Vždy privítame zákazníkov so špecifickými požiadavkami, ktorí sa zaujímajú o niečo, čo zvyčajne nebýva dostupné.

Vy osobne máte radi sushi? Aký je váš najobľúbenejší druh?

- Obvzlášť mi chutí tuniakové a lososové sushi, ale taktiež rád jem surovú rybu, sashimi. Myslím si, že veľmi dôležitá je tiež kvalita sójovej omáčky a samozrejme wasabi.

Robíte si sushi aj doma, alebo uprednostňujete sushi bary?

- Osobne preferujem bary, kde môžem vidieť ako to robia a ochutnať kvalitu. Myslím si, že je užitočné ochutnať sushi na viacerých rôznych miestach a nájsť to, ktoré vyhovuje vašej chuti. Vždy odporúčam používať ingrediencie tej najvyššej kvality a mali by ste sa zamerať aj na farbu a vôňu ryby, ktorú v sushi baroch používajú.

Aký je rozdiel medzi kórejským a japonským sushi?

- Kórejské sushi si niekedy ľudia mýlia s kimbapom. Sushi všeobecne je ryža a surová ryba, ale kimbap je zrolovaný v riase a na dochutenie sa používa tenká vrstva sezamového oleja. Prísadami sú ryža, ale aj vajcia, mrkva atď.. V podstate môžete použiť hocičo. Aby ste sa dozvedeli viac, môžem vám len odporučiť, aby ste prišli k nám do obchodu a presvedčili sa o tom na vlastné oči.

Viac o obchode Yooni Suha SEOUL PLAZA.

Sushi Blog majster


Pridať komentár!

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku