Sushi Blog

Všetko naruby alebo ako si spraviť California maki

Poznáte California maki ? Je to jedno z najznámejších a aj najobľúbenejších druhov sushi na svete. Najľahšie ho spoznáte podľa toho, že je to vlastne obrátené maki – teda ryža nie je vo vnútri, ale navrchu a naopak. Japonci ho nazývajú Yukiwa – maki.

Hovorí sa, že vzniklo aj preto, lebo niektorí si len ťažko zvykali prehrýzť sa cez suchú a pevnú riasu nori, tak si ingrediencie jednoducho vymenili.

My s tým problém nemáme, no fakt je, že obrátené maki, nech už do neho dáte čokoľvek, vyzerá efektne a nie je vôbec ťažké si ho urobiť. Tu je návod, ako spraviť práve spomínanú California Roll.

Budete potrebovať:

asi 1 ¼ šálky uvarenej sushi ryže

plátok riasy nori

2 – 4 krabie prsty podľa toho, akú bohatú chcete mať náplň

avokádo nakrájané na tenké plátky

plátok uhorky

trochu sezamových semienok na ozdobu

kaviár – ak ním chcete ryžu posypať

Postup:

Niektorí kuchári, ako aj na našom videu, používajú pri príprave hygienické rukavice – je to celkom praktické, ak nechcete mať ruky polepené od ryže. Ale postačí, ak si ich len namočíte do vody. Dobré je ale obaliť do plastovej fólie bambusovú sushi podložku – inak by sa vám obrátené maki robilo dosť ťažko.

Položte riasu nori na podložku, navlhčite si ruky, vezmite do nich ryžu a v tenkej vrstve ju rozprestrite po celej dĺžke riasy. Posypte ryžu sezamovými semienkami (prípadne kaviárom, ak chcete). Teraz nori opatrne obráťte naopak, tak, aby sa ryža ocitla na spodnej strane.

Začnite na riasu ukladať pripravenú náplň – najskôr avokádo, naň krabie tyčinky a potom vedľa uhorku.

Teraz môžete začať nori rolovať – opatrne ju zakrúcajte s tým, že rolku priebežne aj stláčajte, aby držala svoj tvar.

Keď je rolka hotová, odkrojte ostrým nožom okraje a predeľte ju na dve polovice. Tie dajte vedľa seba a rozdeľte ešte na tri rovnaké kúsky. A California rolka je hotová – vychutnávajte s wasabi a zázvorom!

Do vašej pozornosti:
Nechajte sa pozvať, Sushiblog.sk organizuje ochutnávky sushi pre skupiny. Stačí sa prihlásiť.
Zaručený recept na sushi ryžu..

Sushi Blog majster


Pridať komentár!

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku