Sushi Blog

Sushi si zamilujete, stačí len ochutnať

Ak pred mladými ľuďmi použijete slovo sushi, každý hneď vie, o čom bude reč. Každý si hneď predstaví čiernu rolku pripravenú z riasy, uprostred ktorej je ryža a kúsok ryby, či zeleniny. Tým skôr narodeným je tento pojem známy menej, a niektorí si dokonca myslia, že ide o jedlo, ktoré je určené len bohatým ľuďom. Pred niekoľkými rokmi to tak aj bolo.

Len máloktorý bežný smrteľník si mohol dovoliť nastúpiť do lietadla a vybrať sa do rodnej krajiny sushi, do Japonska. Sushi znamenitej chuti podávajú aj na Manhattane, ale obyčajný
človek sa uskromní aj so sushi, ktoré mu pripravia v niektorej špecializovanej reštaurácií u nás na Slovensku. Dnes si však sushi dokáže pripraviť každý v pohodlí vlastného domu.

Odborníci na sushi tvrdia, že doma si nikdy nepripravíte také sushi, aké Vám pripravia v reštauráciách, kde sa špecializujú len na prípravu sushi. Personál z reštaurácií sa pred nástupom do zamestnania zúčastňuje kurzu prípravy sushi, pretože pripraviť skutočne dobré a znamenité sushi dokáže len odborník.

Samozrejme ingrediencie sú pri príprave nesmierne dôležité.
Dobré gazdinky tvrdia, že doma dokážu pripraviť rovnako chutné sushi ako to, ktoré pripravujú v reštauráciách. Pokiaľ by ste chceli byť odborníkom na sushi, museli by ste sa zúčastniť kurzov prípravy sushi, napríklad priamo v Japonsku, pretože veľmi dôležité je použiť nielen správne a čerstvé suroviny, ale sushi aj správne ochutiť, teda zvoliť presný pomer korenín.

Ak sa však rozhodnete pripraviť si sushi doma, samotná príprava Vám zaberie len niekoľko minút. Recepty na prípravu sushi sú rôzne, ale podstata je vždy tá istá. Vždy musíte použiť bielu krátkozrnnú rýžu, surovú rybu, riasu nori, zeleninu podľa chuti a rôzne druhy korenín.

Najjednoduchší recept na prípravu sushi je nasledovný: ryžu uvaríme dobre ochutíme koreninami, surovú rybu pokrájame na tenké pásiky, zeleninu na menšie kúsky. Na bambusovú podložku si rozložíme riasu nori do tvaru štvorca a natrieme na ňu ryžu
v polcentimetrovej vrstve. Zhruba do polovice dáme nakrájanú rybu a kúsky zeleniny.

Potom už len zabalíme do tvaru rolky a môžeme podávať. Sushi chutí najlepšie čerstvo pripravené s rôznymi omáčkami. Omáčku si pripravíte veľmi jednoducho zmiešate japonskú sójovú omáčku s rozmiešaným wasabi chrenom a chuť sushi zvýrazníte nakladanými plátkami zázvoru.

Pokiaľ chcete, aby Vaše domáce sushi chutilo ako pravé Japonské, skúste navštíviť niektorý zo špecializovaných obchodov na japonské jedlá, kde nájdete suroviny, ktoré používajú aj
domorodí obyvatelia Japonska. Výsledný efekt bude o to lepší.

Inzercia

Sushi Blog majster


Pridať komentár!

  1. paulinka :: 27. jún 2010

    ja som tiez skusala robit sushi doma ale je fakt pravda ze ak kupite specialnu ryzu co predavaju v obchodoch z orientalnymi potravinami a aj origos korenie na sushi tak chut je uplne ina ako ked ho spravite zo slovenskj ryze a date len dake obycajne korenie

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku