Sushi Blog

SUSHI AWARDS 2007 - najlepší z najlepších

A víťazom sa stáva… Masashi Ogata! Japonci to majú opäť doma (človek by povedal, že to majú “doma” vždy, ale nemusí to byť pravidlom).

Víťazom súťaže Sedem sushi samurajov na Eat-Japan Sushi Awards 2007 sa stal Masashi Ogata z reštaurácie Asahizushi v japonskej Miyagi.

Porotu presvedčil svojou kolekciou Golden Shooting Star, o ktorej povedal: „Toto ambiciózne jedlo vytvára jedinečnú chuť a konzistenciu žraločej plutvy (fin), tradičnej Asahizushi kulinárskej špeciality, pričom ostáva 100-% vegetariánske. Zložiť ju z japonskej seaweed, ovocného syrupu, avokáda a cornflakesov je, myslím si, zaujímavý kulinársky kúsok.”

My si myslíme tiež, aj keď žraločiu plutvu sme ešte nejedli :)
Porotu zaujali aj ďalšie dva výtvory. Na druhom mieste skončil minuloročný víťaz Jeff Ramsey z tokijskej reštaurácie Mandarin Oriental s “The Whole Salmon”, ktorý do svojho inovatívneho nigiri použil každú časť lososa. Od hlavy až po ikry, ktoré ešte okorenil ho omáčkou z granátového jablka a coffee mustard sauce.

Tretiu priečku si pre zmenu vyslúžil Andrei Sim, ktorý svoje umenie predvádza v metropole Ruska – Moskve so sushi s príznačným názvom – Red Square (Červené námestie). Skombinoval v ňom červeného tuniaka, krémový syr a sladko-kyslý dresing.

Viac informácií o týchto mini umeleckých dielach, o ich tvorcoch a súťaži nájdete aj tu

Sushi Blog majster


Pridať komentár!

  1. eventos :: 16. marec 2008

    nebolo od veci spravit sutaz aj pre slovenske sushi bary… Nech viem kto je naj

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku