Sushi Blog

Skvelý dezert na otrasnom videu

Áno. Som mizerný kameraman s mizerným mobilom. Na pol minútovom videu, ktoré som nakrútil v jednom zo sushi barov na mobil, nemáte šancu zistiť ako skvelý japonský dezert Moči chutí a nieto ešte ako vyzerá, ale verte mi, v skutočnosti je to pastva pre oči aj pre brušká maškrtníkov…

Najprv som si myslel, že jem niečo ako figy alebo ďatle. Podľa vzhľadu a obsahu by som to skôr tipove na slivkové gule mojej babky. V skutočnosti sa Moči alebo po japonsky Mochi pripravuje zo sladkej japonskej ryže, čierneho sezamu a skvelých sladkastých mazľavučkých fazúľ Azuki.

Po otrasnom videu si vylepšite obraz pohľadom aspoň na fotografiu, hoci, tiež len z mobilu:

Moči sa dá kúpiť aj v špecializovaných obchodoch, potom ho len pekne rozmrazíte a môžete podávať. Ak chcete lepšie vidieť tento
sladučký dezertík, tak “tu”: sme o ňom už písali.

Viaceré zdroje uvádzajú, že sladká ryža vyrábaná v Japonsku je známa aj ako Mochi ryža. Ako vyrobiť Mochi? Z naparenej a pasírovanej ryže pripravíte aj túto tradičnú pochúťku.

Mochi resp. Moči je výživné pečivo bez akýchkoľvek ďalších prídavkov. Je dokonca bezlepkové a najčastejšie ho jedávajú vo forme chrumkavých guliek, vnútri trošku gumených, ktoré sa pečú asi 10 minút. Guľky sa pripravujú aj plnené. No a nie je nič chutnejšie ako naplniť ich špeciálnou japonskou fazuľou a posypať napríklad čiernym sezamom..

Sladká ryža
Sladká ryža je základná surovina pri výrobe japonského vína Saké. Vyznačuje sa vyššou prirodzenou sladkosťou. Podľa portálu Probio.cz obsahuje veľké množstvo proteínov a vitamínu B. Po uvarení je príjemne mäkká a má vyšší podiel lepku ako ostatné druhy ryže. Je veľmi vhodné k príprave mliečnej ryže, ryžových koláčov, nákypov, zákuskov. Výborná je opečená na oleji so sladkou alebo sójovou omáčkou, ako syrové rolky plnené varenou sladkou ryžou. Pripravujú sa z nej aj vysmážané kúsočky do polievok a vafle.

Aj niečo pre chorých

Sladká ryža má rôzne prirodzené chute a vône po hrozienkach, škorici, cesnaku, ďatliach atď… Portál Probio.cz tiež tvrdí, že sladká ryža dodáva energiu a je vhodná aj pre chorých a vyčerpaných ľudí.Dodáva vyrovnanú energiu, preto je vhod n

Ako pripraviť sladkú ryžu podľa probio.cz

Ryžu opláchite pod tečúcou vodou. Varte v mlieku alebo vo vode pod pokrievkou 30-45 minút. Pomer ryže a tekutiny je 1:2. Mlieko môžete nahradiť obilným mliekom.

Sushi Blog majster


Pridať komentár!

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku