Sushi Blog

Rýchlo, ľahko a chutne - tuniak

Tuniaka nielen ako súčasť sushi pripravujú aj sushi bary na Slovensku. Bol by to hriech ak by nie. Napríklad v jednom z barov býva sústo z tuniaka predjedlom, “starterom”.

Ak ale práve nie ste na ceste za svetom sushi či rýb do reštaurácie, skúste náš rýchly recept na tuniaka doma či na chate. Jeho mäso je delikatesa samo o sebe a platí to aj pre tento prípad – budeme ho grilovať.

Steaky z tuniaka znesú porovnanie s tými z hovädzieho mäsa, ak máte naozaj kvalitnú rybu. Čím z tučnejšej časti tuniaka (okolo bruška) mäso je, tým lepšie.

Ak nemáte gril a chcete fajn rybku, “na panvicu” radšej použite lososa (rovnakým postupom).

Ako na to:

Pre štyri osoby vám bohate stačí filet do 1kg, zídu sa vám aj bylinky (bazalka, kučeravá vňať), korenie (na morské ryby ale aj ryby-citrón je skvelé) a samozrejme, olivový olej.


foto via

Olejom potrite gril potom ako ho rozohrejete. Tuniaka nakrájaného na kocky veľmi rýchlo opečte z oboch strán. Osoľte a okorente. Hotovo! Pochúťku pred jedením posypte nasekanou bazalkou a vňaťkou.

Môžete však samozrejme použiť aj originálnejšie a viac pikantné pochutiny. Napríklad chilli zmes, cesnak, chilli papričky atď.. Okrem toho nič nepokazí ani grilovaná zeleninka ako obloha.

Ak chcete prežiť naozaj parádny zážitok z vychutania si tuniaka, pýtajte si v obchode mäso “sushi resp. sashimi kvality”, je tučnejšie a “mäsovejšie”, ako sme spomínali vyššie.

..Každopádne, pre gril vám pre fajnové pochutenie si postačí aj “obyčajná” ryba.

Sushi Blog majster


Pridať komentár!

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku