Sushi Blog

Neoficiálne: Filety to (v petržalskom Tescu) "natreli" podkovičkám

V súboji živých kaprov a filetov z lososa by bol zrejme losos, významne používaný v sushi, bez šance. No bitku o vianočný stôl s kaprom naporcovaným už na podkovy vyhral losos. Aspoň tak vravel Sushiblogu sympatický predavač ryby, ktorý týždeň za pultom s rybami tieto preteky sledoval.

Podľa jeho informácií sa za posledný týždeň predalo len v petržalskom Tescu cca 800 kg podkovičiek kapra, zato až 1500 kg lososa. Aj keď podkovy rozhodne nie sú to isté čo filety, definitívne možno povedať, že losos je opäť o niečo viac etablovaný nielen v produkcii slovenského sushi, ale už aj na štedrovečernom stole dôstojne sekunduje kaprovi.

Treba povedať, že Tesco veľmi umne znížilo cenu z bežných cca 15 eur za 1 kg, na akciových 9,90 za 1 kg. (1 kg podkov z kapra stálo v Tescu cca 7 eur). Tesco čo sa týka lososa cez vianočný čas odzbrojilo aj konkurenčné METRO, kde počas roka kilo tejto chutnej a zdravej ryby stojí len 7-8 eur, no teraz vo vianočný čas METRO stanovilo cenu až takmer na 12 eur (s DPH) za 1 kg.

Tesco by si cenu 9,90 eur za 1 kg a nižšiu mohlo udržať nielen počas Vianoc! Lebo počas roka sa viac oplatí ísť práve do Metra alebo do malej predajne rýb na Miletičke (pár metrov vzdialenej od dnes už zrušenej zastávky MHD).

Losos počas roka je na škodu veci v Tescu pridrahý. Ináč by sme ho tam my priaznivci sushi iste kupovali.

PS: Losos bol v TESCU 23.12.2010 okolo 19:00h už vypredaný. V METRE ho takisto vypredali, boli sme tam cca o 17:00h , no už nemali.

Sushi Blog majster


Pridať komentár!

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku