Sushi Blog

Nech nás suši nesuší

Všímavejšiemu oku pri prechádzke väčšími slovenskými mestami iste neunikli odtlačky kulinárskej exotiky. Okrem stánkov s kebabom, ktoré sú už – priznajme si – na každom kroku, nás čoraz častejšie lákajú aj onakvejšie skvosty dovážané z celej planéty. Indická reštaurácia, grécke potraviny, izraelské bistro. A Slováci neraz so záujmom skúmajú, skúšajú a koštujú všetko, čo im tieto perly z ďalekých krajov núkajú. Sushi takisto nie je výnimkou. V našich končinách má stále viac nadšených konzumentov alebo aspoň príležitostných ochutnávačov. Aký nápoj však správne sekunduje tejto japonskej delikatese možno vieme len z krížoviek. Sushiblog.sk sa rozhodol túto medzeru v našich poznaniach zaplniť a spýtal sa na slovo vzatých odborníkov.

Janica Lacková
Moshimoshi a Jemine:

Osobne mám k sushi najradšej polievku miso, ale z bežných nápojov podávaných k japonskej kuchyni je na Slovensku i v Japonsku preferované saké. Počas jedla ani bezprostredne po ňom však nie je vhodné piť. Voda opúšťa žalúdok veľmi rýchlo. Tráviace šťavy sú tekutiny a akékoľvek tekutiny, ktoré pijete pri jedle alebo po ňom ich riedia a majú sklon odvádzať ich preč zo žalúdka. Spomaľuje sa tým tráviaci proces, čo zapríčiňuje tráviace ťažkosti. Ideálne je piť až dve hodiny po jedle. Málokto má však takéto ideálne návyky. Stretla som sa už aj s kombináciou kola, hranolčeky a maki sushi.

Tomáš Lysý
head sushi chef z Fou Zoo

K sushi je najvhodnejšie podávať čaje genmaicha a hojicha, saké a samozrejme džbán vody. Japonci nápoj rozlišujú podľa doby konzumácie jedla. K obedu pijú čaje a k večeri saké. Slováci sú podľa mojich skúseností konzervatívnejší. Väčšinou preferujú minerálnu vodu, ale snažíme sa ich naučiť aj na čaje a saké, ktoré sú už aj na slovenskom trhu našťastie dostupné. Saké je vhodné piť aj medzi jednotlivými sústami. Podobne ako zázvor slúži na čistenie chuťových pohárikov a tvorbu umami chute. (Pozn. red.: Chuť umami je jednou z piatich chutí, ktoré sú ľudia schopní vnímať. Bola identifikovaná už v roku 1908 a týka sa vnímania chute mäsa, syrov, mlieka, morských rias alebo typickej sójovej omáčky.)


Fouzoo.sk

Viktor Tasnádi
marketingový manažér spoločnosti Sushi Time s. r. o.

Určiť nápoj, ktorý by bol k sushi najvhodnejší je skoro nemožné. Veľmi to záleží na preferenciách konkrétneho konzumenta. Ak by sme však mali nápoj odporučiť, bola by to kvalitná stolová voda, pripadne biele víno. Práve na tom sme sa zhodli aj s väčšinou našich klientov. Japonci však na rozdiel od nás preferujú ako nápoj k sushi pivo. Ja osobne obľubujem čistú vodu, i keď nie priamo k jedlu. Zapíjanie jedla môžeme celkovo posudzovať ako nezdravé a to sa netyká iba sushi.

Lucia Havránková
Sushi Service, spol. s r. o.

Hoci sa u Slovákov objavujú aj kuriózne prípady zapíjania sushi kolou, kofolou alebo inými sladenými nápojmi, vhodné to pravdaže nie je. Mal by sa podávať zelený čaj alebo saké. Na zelený čaj k sushi si jeho konzumenti postupne zvykajú, ale so saké sú opatrnejší – preferujú skôr európske vína.
Sushi by sa priamo pri konzumácii zapíjať nemalo. Vhodné je napiť sa 15 minút pred jedlom alebo si dopriať dúšok saké až po dojedení.


Japonské slivkové víno a saké zo sushiservice.

Saké po slovensky: Doslovný preklad z japončiny znamená „alkoholický nápoj“. Jeho výroba je veľmi podobná výrobe piva, s rozdielom, že sa miesto jačmeňa používa špeciálny druh ryže. Saké sa servíruje studené, teplé alebo horúce, zvyčajne podľa ročného obdobia, v keramických alebo drevených poldecových pohárikoch. Tento nápoj sa v súčasnosti používa aj pri mnohých šintoistických rituáloch súvisiacich s bohyňou Inari. Za druhej svetovej vojny bol skôr známy ako nápoj pilotov kamikaze. Bežný obsah alkoholu je 14-17%, môžeme však natrafiť aj na 25% saké.

Dominika Pistanska


Pridať komentár!

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku