Sushi Blog

Na sushi večeri v Bratislave

Monika bola v Bratislave. Už dávnejšie sme sa dohodli, že pôjdeme vtedy na sushi. Študuje vo Švajčiarsku a už pár zaujímavými receptami a článkami prispela aj na Sushiblog.sk Vybrali sme sa neohlásene tentoraz do Osaky a neoľutovali sme.

Monika bola aj na polročnom študijnom pobyte v Japonsku v meste, ktorého názov som zabudol (hoci mi ho povedala dva razy) , ale nachádza sa medzi Tokiom a Nagójou.

Aglomerácia asi 5 miliónov ľudí, ochutnala tam pár krát sushi, robieva si ho aj doma s priateľmi… Je dosť náročná, takže som bol zvedavý na jej hodnotenie, keďže ja som už v Osake raz večeral.

Dali sme si čaj, ona Darjeeling, ja jasmínový s vtipným názvom Hua-ča biely kráľ jasmínový. . K tomu som si dal klasickú polievku Miso, ktorú robieva doma sama aj Monika, akurát vraví, že sa u nás ťažko zháňajú ingrediencie.

Ako predjedlo nám priniesli lososa v tempure, každému jedno sústo (bolo to príjemné prekvapenie, lebo sme si ho neobjednali). Chuťou pripomínal elegantnú paštétu a výborné boli najmä riasy, ktorými bol vystlaný podnos pod ním.

Objednali sme si Tuna starter. Príjemná čašníčka priniesla šesť hutných steakových kociek tuniaka. Vnútri krásne purpurovo červené, zvonku trošku ogrilované. Oblohou bola chutná grilovaná zelenina, nakladaná (zrejme) reďkovka žltej farby a klasická biela repa originálne nastrúhaná na klbko a tiež kopček nastrúhanej (zrejme) mrkvy..

Skvelý bol najmä citrusový (a mierne pikantný) sós ponzu, do ktorého sme si steaky tuniaka namáčali. Skvelá kombinácia.

Japonci keď jedia sushi, tak majú na stole pokojne aj viacero chodov. Zajedajú jeden druhým a chuť oddeľujú tým, že ich prekladajú nakladaným zázvorom gari. Aj polievku zajedajú kúskami sushi alebo naopak. Tak sa pred nami ocitlo aj 8 kúskov Salmon skin roll.

Veľmi pekne naaranžovaná zostava. A z čoho pozostávala? Z obrátenej rolky, plnenej pečenou kožou z lososa, zabalenej v čerstvom plátku rovnakej ryby. Vnútri sa dala nájsť aj krabia tyčinka, avokádo a uhorka. Ľahké, chutné a občerstvujúce.

Ako dezert sme si obaja dali Moči. Robíte doma občas slivkové gule obalené v sladkých prézlach? Tak tento japonský dezert je celkom o niečom inom :-)

Ryžová hmota obalená v čiernom sezame a uprostred nej (namiesto sliviek) fazuľa zvaná azuki.

Bol to pekný a hlavne sladký záver večere, ktorú aj s prostredím Monika pochválila.

Na Sushiblogu môžete ľahko objaviť ten váš sushi bar alebo suši bar.

Foto: Nokia 6233.

Sushi Blog majster


Pridať komentár!

  1. Linkman :: 29. august 2008

    a na kolko to vyslo ? :D

  2. sushiblogmajster :: 30. august 2008

    1140 sk, cize 2 x caj, 1x polievka, 6xtuna starter, 8xSalmon skin roll, 2x dezert Moči…

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku