Sushi Blog

Na Gurmán feste aj sushi

Sushiblog.sk sa tento rok vybral na tradičnú júnovú oslavu jedla, ktorá sa každoročne koná v bratislavskej Medickej záhrade. Nakúpili sme 3 x veľký balík “gurmánov” ( mena, ktorou sa na “festivale všakovakých chutí” platí má hodnotu 1 gurmán = 1,2 eur). Spolu sme teda mali 30 gurmánov za 36 eur.

Čo sme ochutnali? Nuž , stačilo nám to na 2 x hamburger z dobrej hovädzinky od reštaurácie El Gaucho, 1 x argentínsky fillet steak z rovnakej produkcie. Obloha bola fajná zeleninka – cvikla, šalát, mrkva, fazuľka a dobrý dressing.

Lahodný bol aj jelení chrbát na chrumkavej bagete. Teda, medzi chrbátikom pána lesov a bagetou boli ešte mimoriadne chutné jabĺčka na drobno nakrájané zrejme v brusnicovej poleve. Rovnako chutné sústo kuchári grand hotela Jasná pripravili aj v podobe “hovädzieho v silnej omáčke”. Hovädzie bolo z lýtka a rozplývalo sa na jazyku, omáčka fajná, určite aj z vína. Ako príloha zelená fazuľka, výborne chutiaca červená cibuľa a plátok opečenej slaninky.

Gurmány nám stačili aj na deci rýnskeho rízlingu od Vitisu Pezinok , neskorý zber 2006, ktorý však už pomaly chutil ako Tokaj.

Pridali sme aj čokoládový dezert v stánku hotela Albrecht, ktorý bol fantasticky vylepšený kúskom ovocia.

Výborné referencie sme dostali aj na jelení stejk u “Matyšáka” (hotel Matyšák) a kuracie prsia v marhuľovo-čili dipe od kuchárov z hotela Kempinski – Bratislava, Vysoké Tatry.

Obliehaný bol aj stánok so sushi, ktoré na Gurmán feste zastupoval Osaka sushi bar. Jeho sushi majstri sa v Medickej záhrade určite nenudili:Sushi Blog majster


Pridať komentár!

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku