Sushi Blog

Koľko stojí sushi II. (anti CALIFORNIA MAKI)

Okrem ďalšieho porovnania cien vám zároveň ponúkame VIDEO RECEPT na obrátené California maki, na ktorom sa dá aj zasmiať. Autor nevie ako sa po anglicky píše avokádo, ale samozrejme, podstatná je jeho šikovnosť pri tvorení maki alá California. Na konci VIDEA sa dokonca rapuje – možno preto, že tento typ sushi sa teší obľube najmä v USA :-).

Potrebujete:

Sushi (suši) majonézu (wasabi krém), uhorky, avokádo, krabie tyčinky, krátkozrnnú japonskú ryžu (tá dlhozrnná tak dobre nelepí) a sezamové jadierka. (Nimi posypete na záver ryžu, pretože riasa nori je pri tomto type maki zarolovaná do vnútra).

Postup:

Klasika, najprv si musíme uvariť sushi, (suši) ryžu

Potom nakrájať uhorky, krabie tyčinky a avokádo a narezať ich na tenké plátky ako na tejto fotke

No a teraz si pozrite VIDEO, ako toto japonské “lego” na americký spôsob spojiť dokopy, aby to pekne vyzeralo a dobre chutilo. Raperi, ukážte sa aj keď len na sekundu!

POROVNANIE CIEN (OBRÁTENÉH0) CALIFORNIA MAKI V BRATISLAVSKÝCH SUSHI BAROCH

V Exkluzívnom OSAKA SUSHI BAR-e má obrátená rolka plnená krabou tyčinkou, sushi majonézou, avokádom a uhorkou posypaná sezamom názov California speciál in sesame seed. Za 6ks zaplatíte 270 Sk.

Internetové menu KIKAKU SUSHI BAR-u obrátené California Maki uvádza bez uhorky. Obsahuje morskú riasu nori zavinutú do vnútra octovej ryže na povrchu posypanej sezamovými semiačkami. Samozrejme krab, avokádo.
Na 6ks si pripravte 195 Sk.

V menu ALIZÉ SUSHI BAR-u (na internete) sa “california maki” nenachádza. Ale ak oželiete kraba, môžete si pochutiť na SAKE FUTOMAKI – losos, avokádo, uhorka, lososový kaviár, mrkva, wasabi krém za 195 Sk. A keď o to požiadate, iste vám lososa za kraba vymenia, rolku obrátia riasou dnu a posypú klasickým alebo čiernym sezamom…

Samostatne som v internetovom menu SUSHI ROZADOL BAR-u obrátené California maki neobjavila (Zato majú Slovakia Maki – plnené údenou šunkou a špargľou za 195 Sk / 6ks).
Alebo ak oželiete kraba, ostatné ingrediencie nájdete v SALADA MAKI za 235 Sk / 6ks.

Viacero sushi setov (kombinácia viacerých druhov, cca 9, vždy 6 maki + 3 rôzne buď nigiri alebo práve maki.) California Maki obsahujú všetky SAMURAI SUSHI sety. Stoja od 395 Sk.

V TOKYO SUSHI BAR-e podávajú poltucet California maki za 179 Sk. Podobne ako v Kikaku si vystačia bez uhorky, teda súčasťou rolky je krab a avokádo. Podľa “webovej” menu karty ide o klasické california maki – teda riasa nie zrolovaná vnútri ale zvonka a tým pádom sa nekoná ani posyp sezamom.

V MERCEDES (SUSHI BAR) CAFÉ si na 6 ks obrátenej rolky s krabími tyčinkami, avokádom, majonézou a sezamom pochutnáte za 180 Sk.

V ASIAN STAR (AUPARK) stojí 5 ks klasického California Maki 178 Sk, takisto si vystačia bez uhorky. Ako alternatívu k obrátenému California Maki ponúkajú Uramaki – obrátená rolka posypaná sezamom zložená z vajíčka, hríbov, avokáda a kraba, 5 ks za 198 Sk.

V SUSHI BAMBUSOVÁ ZÁHRADA stojí 8 ks (veľké) California Maki aj s uhorkou 219 Sk. 4 ks (malé) si kúpite za 109 Sk. Obrátené California Maki v Appole aspoň podľa menu nepripravujú.

Mimochodom, Američania obľubujú aj menej zdravé a originálne kombinácie ako uhorka, krab, avokádo. Okrem zaužívaného “CALI style” si ho podľa ženského časopisu Yellow radi robia aj s ananásom, syrom či šunkou…

Idea spájania tradičného sushi, národnej kuchyne a experimentovania je živá aj u nás (spomínaná špargľa+údená šunka v ROZADOL SUSHI BAR-e).

Pokojne si do sushi vložte aj bryndzovú halušku.

Koľko stojí lososové maki

Sushi Blog majster


Pridať komentár!

 1. Portishead :: 19. január 2008

  california maki, nielen to obratene je moje najoblubenejsie.. Velmi lahke a chutne. Mozno sa na slovensku ujme tatry maki :D ale neviem co by tak mohlo obsahovat..cibulku a slaninku?

 2. Kiara :: 19. január 2008

  Sledujem, ze sa to u nas celkom so sushi barmi rozbehlo. Aj mne chuti california MAKI. Zila som v LA a tam bolo naozaj velmi popularne.

 3. Panda :: 20. január 2008

  Sushi s udenou sunkou a sparglou? To je zlate.

 4. jeremylin-jerseys :: 14. marec 2012

  “Linsanity” is getting hotter and hotter, buy jeremylin jerseys personally or Wholesale Jeremy Lin jerseys are the most popular thing among NBA fans. People all over the world are crazy with jeremy lin jerseys.

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku