Sushi Blog

AnimeSHOW a GAME EXPO 2009: Ťahákom japonská speváčka a cosplay

V bratislavskom DK Dúbravka sa 13-14. marca 2009 (v piatok a v sobotu) uskutoční festival japonskej (sub)kultúry, ktorej rôznym odnožiam holduje aj veľa fanúšikov sushi. Blížiaci sa ročník sľubuje kvalitu správne stráveného času.

Akciu, ak tak môžeme AnimeSHOW 2009 a GAME EXPO 2009 nazvať má oživiť vystúpenie údajne japonskej speváčky, ktorá podľa kuloárnych informácií študuje v Budapešti. Zatiaľ sme od organizátorov viac vypáčiť nedokázali.

Začína sa v piatok o 14.00h a končí sa v sobotu o 24:00h.

Sushiblog.sk sa asi najviac teší na súťaž o najoriginálnejší kostým hrdinov z anime, filmov či hier – Cosplay. Vlani sa nám páčil Naruto tím z Prievidze.


Bude mať tento rok hornonitrianska Kakashi konkurenciu?

Prísť sa oplatí aj kvôli “gitarovým hrdinom” besniacim v súťaži guitar hero. Speváci budú môcť očariť publikum viac ako hviezdna rota v súťaži Singstar-Karaok a tanečníci “schovajú” markízácke Let´s Dance do vrecka v Dance Dance Revolution.

Potom si budeme súťažne kresliť a obdivovať tých najšikovnejších vo FanArt kategórii.

A samozrejme, nesmieme zabudnúť na hviezdu fantasy literatúry, ktorý bude v Dúbravke iba kvôli vám. Poľský autor Andrzej Sapkowski, ktorý sa preslávil najmä ságou o Zaklínačovi Geraltovi z Rivie chystá aj autogramiádu.

Môžete sa tešiť aj na besedu s autorom.. Spýtajte sa ho načo chcete, napríklad nato, čo hovorí na príchod EURA na Slovensko

:-)

Pre viac informácií Sushiblog.sk odporúča navštíviť priamo www festivalu. V tombole na AnimeSHOW 2009 sa bude možno nachádzať aj darček od nás.

Sushi Blog majster


Pridať komentár!

  1. Tomáš "Kusi" Kusenda :: 9. február 2009

    joj ani neviete ludia, ako sa ja na sapkowskeho tesim :) Ak tam uvidite blbca obleceneho ako sermiar, to budem ja :D

  2. Lintu :: 12. február 2009

    myslim ze takych “blbcov” tam bude viac (vratane mna)

  3. Kitsune :: 22. február 2009

    Mozem tam ist aj ked nemam kostym?!

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku