Sushi Blog

Ako si urobiť sushi ryžu

Urobiť si domáce sushi vôbec nie je zložité, začnime ryžou. Tá je prvým krokom pri výrobe sushi a práve ryža robí sushi tým čím je.

Existuje veľa dostupných receptov na prípravu sushi ryže, ale všetky predstavujú rovnaké výsledky. Cieľom je, aby sa ryža stala svetlou, načechranou, akoby bola z vaty. Okrem toho musí byť vlhká a lepkavá. Sushi ryžu môžete pripraviť na sporáku alebo v elektrickom variči ryže.

Ingrediencie Sushi ryže

Príprava Sushi ryže

1. Pred varením opláchnite ryžu niekoľkokrát pod tečúcou vodou, kým sa voda neprestane mútiť. (Budete nato potrebovať niekoľko opláchnutí).

2. Pripravte sushi ocot (sushi-zu) a v malej panvici ho zmiešajte s ryžovým octom, cukrom a soľou. Varte na slabom ohni kým sa rozpustí cukor.

3. Nechajte octovú zmes vychladnúť.

4. Vložte uvarenú ryžu do veľkej misy alebo do veľkého taniera (alebo do tradičnej drevenej misky zvanej sushi-oke. Použite na to drevenú lopatku / špachtličku zvanú shamoji.

5. Octovou zmesou pokropte ryžu a lopatkou do nej zmes zamiešajte. Pozor! Neroztlačte ryžu na kašu.

6. Ryžu ochladíte a vlhkosť z nej odstraníte v trúbe použitím ventilátora alebo aj klasického fénu pričom sushi ryžu miešajte. Táto procedúra dodá sushi ryži žiarivý vzhľad. Sushi ryžu môžete ochladiť aj dreveným vejárikom.

7. Po vychladnutí, použite sushi ryžu okamžite.

Mali by ste získať 6 šálok ryže

Poznámka: Odborníci na sushi odporúčajú do sushi používať len japonskú ryžu. Má kratšie zrná a po uvarení je správne lepkavá. Dlhozrnná ryža údajne nie je dostatočne lepkavá a preto nedrží v kompaktnom celku.

Inšpirujte sa prípadne aj týmto zaručeným receptom na výrobu sushi ryže.

Naučiť sa umeniu Sushi ryže môžete aj z tejto video inštruktáže:

Sushi Blog majster


Pridať komentár!

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku