Sushi Blog

Ako si urobiť Maki sushi

Maki sushi s použitím slovenských druhov zeleniny. Ak práve nemáte v chladničke tuniaka, krevety alebo lososa, siahnite po zdravej zelenine, ktorú môžete doplniť aj voňavou omeletou…

Na prípravu pre 4 osoby potrebujeme:
riasy na prípravu suši – 5-6 plátkov
omeleta z 2 vajíčok (hrúbka 5 – 10 mm)
100g mrkvy (dĺžka mrkvy najlepšie ako dĺžka riasy)
1ks uhorka čerstvá (alebo 2-3 stredne veľké kyslé uhorky)
5ks listy z hlávkového šalátu
100g hliva ustricová
100g tuniaková drť z konzervy (bez oleja alebo vlastnej šťavy)
100g tyčinky surimi
1ks avokádo

1. Najprv si pripravíme zeleninu a omeletu do misiek alebo na malé tanieriky. Mrkvu nakrájame na tenké pásiky hrúbky cca 5×8 mm po celej dĺžke mrkvy. Tieto pásiky ovaríme asi 15 minút v sladkokyslom náleve, aby zmäkla. Podobne nakrájame čerstvú uhorku. Túto nevaríme! Ak použijeme kyslé uhorky, nakrájame ich na pásiky cca 2×3 mm. Listy z hlávkového šalátu narežieme na polovicu alebo šírky 5 – 8 cm. Hlivu potrháme na tenké pásiky cca 5×5 mm a ovaríme v sladkokyslom náleve. Tuniakovu drť vyberieme z konzervy a pretlačíme ešte v sítku, aby sme drť zbavili oleja alebo vlastnej šťavy. Zmiešame s majonézou alebo tatárskou omáčkou na pastu. Surimi tyčinky nakrájame na štvrťky (cca 5×5 mm). Avokádo nakrájame na pásiky cca 3×3 mm. Omeletu urobíme v dĺžke riasy cca 21cm a nakrájame pozdĺžne na pásiky.

2. Na bambusovu podložku si položíme riasu tak, aby lesklá strana bola dolu na podložke. Na riasu asi 1 cm od kraju začneme dávať ryžu vlhkými prstami, aby sa nám na ne ryža nelepila. Ryžu prstami rozprestrieme po celej riase, iba na krajoch zostanú 1cm voľné pásiky.

3. Na rozloženú ryžu postupne v jednej tretine kladieme na šalátový list, pásik omelety, mrkvy, uhorky, pastu z tuniaka, hríby, tyčinky surimi, teda všetky suroviny, ktoré chceme dať do suši.

4. Pomocou bambusovej podložky zatočíme riasu so surovinami, pričom si tieto prstami pridŕžame. Podložku točíme zľahka, nie silou, aby sme nevytlačili ryžu. Na konci podložkou riasu pevne zatlačíme, aby sa riasa dobre prilepila.

5. A ľaľa, maki sushi rolka je hotová.

6.Podložku odstránime a rolku si dáme na dosku, kde ju ostrím nožom nakrájame na sústa rovnakej hrúbky.

Podávajte so sójovou omáčkou a pastou wasabi. Maki doporučujeme zajedať aj nakladaným zázvorom gari.

zdroj: jakubac

Sushi Blog majster


Pridať komentár!

  1. MT :: 6. marec 2008

    Maly dotaz: co to je sladkokysely nalev a jak ho ziskam?
    Jinak diky za navod, urcite vyzkousim :)

  2. Roney :: 8. marec 2008

    Taky nalev najdes v kazdom poriadnom obchode s azijskym tovarom. Inak velmi pekny navod aj s obrazkami domacej vyroby? :)Inak neskusal si aj inu rybu pouzit okrem tuniaka? CO tak losos ak ked by to bolo o dost drahsie

POPULÁRNE ČLÁNKY

KATEGÓRIE

NAPÍSALI O NÁS

Sushi Blog na Facebooku